Посета фабрици за производњу лекова “Хемофарм”, Вршац

У среду 20.3.2024.године ученици трећег и четвртог разреда образовног профила Техничар за хемијску и фармацеутску технологију су у склопу блок наставе посетили фабрику за производњу лекова Хемофарм – Вршац.

У производним погонима фабрике пратили су  производњу чврстих форми лекова, као и производњу стерилних производа. Упознали су се са свим технолошким  фазама производње.

У делу фабрике контрола квалитета, упознати су са начином контроле сировина, полупроизвода и готових производа.

За време посете Вршцу, обишли смо и најстарију апотеку „На степеницама“, отворену 1784. године, која је претворена у изложбени простор. У простору овог објекта Градског музеја Вршац ученици су имали прилику да виде и природњачку збирку коју чине експонати из области палеонтологије, остеологије, као и орнитологије.

Посетили смо и Вршачку кулу, симбол целе околине,сазидану 1439. године.