Посета ученика Прве техничке школе грађевинског смера фабрици „Бекамент“ у Аранђеловцу

Дугоочекивана посета фабрици „Бекамент“ у Аранђеловцу реализована је 07.10.2022. Ученици другог и трећег разреда смера Архитектонски техничар и Грађевински техничар са наставницима Весном Младеновић и Драганом Милановићем су имали прилику да обиђу цео комплекс, упознају се са производним процесима и асортиманом које ова фабрика производи. Након обиласка производног погона,  у њиховом тренинг центру одржана је презентација где су љубазни домаћини радо одговорили на сва питања ученика везано за производе које су ученике највише заинтересовали. Такође је приказана употреба термоизолационих фасадних материјала, материјала који се односе на уређење површина у ентеријеру, хидроизолационих материјала, материјала за керамичарске радове, разне заптивне масе, премази за заштиту дрвета и метала итд. Изузетна захвалност домаћинима на прилици да посетимо њихову домаћинску кућу и на посвећености екипи која је била задужена да нам покаже комплекс и одржи презентацију. Надамо се, да ће наредних година будући ученици имати прилику да доживе ово искуство.