Европски дан језика

У понедељак, 26. септембра 2022. године, у Првој техничкој школи, Крагујевац, у сарадњи са наставницима страних језика, српског језика и школским библиотекарима обележен је Европски дан језика.

Европски дан језика слави вишејезичност, вишекултурност, интеркултурност, толеранцију, радозналост, отвореност и целоживотно учење.

На овај начин смо желели да наше ученике упознамо са значајем познавања страних језика и разумевања различитих култура и обичаја.

Ученици првог, другог и трећег разреда са наставником Драганом Милановићем који је рецитовао на грчком језику показали су своје језичке компетенције на енглеском, немачком, руском и шпанском језику.

Ученици првог разреда су учествовали у изради паноа са стикерима на којима су написали најлепше мисли на језику који уче или знају, а затим их залепили на пано.

ШКОЛСКИ БИБЛИОТЕКАРИ