Стручни скуп “ИКТ у служби такмичења ученика”

Дана 02.02.2014. у Првој техничкој школи у Крагујевцу одржан је други у низу од четири стручна скупа под називом “Информационо комуникационе технологије у служби такмичења ученика”. Више од 80 наставника из Крагујевца, Краљeва, Раче, Аранђеловца, Toполе, Смедеревске Паланке и других места централне и западне Србије окупило се да чује о самом такмичењу и изменама које су предвиђене за ову годину.

Присутне је поздравила директорка школе домаћина Биљана Шиповац. Након тога је професор Момчило Ранђеловић презентовао принципе на којима је засновано ово такмичење. Професорка Милена Крстић је наставницима изнела статистичке податке који се односе на предходна такмичења, а последњи излагач у првом делу скупа, професор Никола Лилић је говорио о новинама у реализацији самог такмичења. По завршетку излагања, следила су питања присутних.

У наставку  конференције наставници, организовани у четири групе, учествовали су у раду радионица са циљем креирања питања која ће се користити на самом такмичењу.