САЈАМ МАНУЕЛНИХ ВЕШТИНА „АРХИПЛЕЈАДА“

Ученици одељења IV2г подручја рада Геодезија и грађевинарство са наставником Драганом Милановићем у оквиру предмета Предузетништво, одржали су радионицу трећег дана сајма под називом „Предузетник јуниор“. Главна тема ове радионице били су Архитектура и грађевинарство. Наши ученици су ученицима дванаест одељења од петог до осмог разреда ове Основне школе представили подручје рада Прве техничке школе – „Геодезија и грађевинарство“. За ову прилику припремили су презентацију у којој су представили основне и најзанимљивије предмете овог подручја рада: Нацртна геометрија, Грађевинске конструкције, Слободоручно цртање, Разрада пројеката, Грађевиснки материјали. На један занимљив и сликовит начин, показали су основцима шта је то што се изучава на овим предметима. Уједно су представили радове ученика наше школе из ових предмета. Посебно интересовање основци су показали када су видели макете појединих кућа, и од наших ученика добили одговоре на питања која су имали.

Циљ радионице је био да се ученици Основне школе заинтересују и упознају са нашим смером, како би им приликом уписа у Средњу школу избор био олакшан. Ученици који су учествовали у овој радионици су: Миленковић Александра, Милојевић Кристина, Патковић Драгица, Стевановић Сандра, Милетић Владимир, Мирић Урош, Никодијевић Урош и Цветковић Ђорђе.

Колегинце које су биле у пратњи наших ученика су педагог Драгана Зарков и професорке Кристина Јеремић и Ивана Петровић.

У Крагујевцу,
07.03.2019.