Дан школе

Прва Техничка школа је 19. октобра обележила 77 година постојања Свечаном академијом. Колектив школе је уз представнике Министарства просвете, стручне сараднике, пензионере увеличао академију својим присуством.

Уводну реч је имала проф.српског језика Марија Благојевић, а затим је заменица директора Рената Мишулић. Поздравила је све присутне госте и говорила o резултатима забележеним у периоду 2010-2018. године. Након тога уследио је школски хор са химном „Боже правде“. Драмска секција је оправдала очекивање пубике одглумивши представу „Златни ланчић од бижутерије“ која је настала драматизацијом три монодраме Миодрага Караџића. По завршетку представе колектив школе је са свим гостима наставио прославу у наставничкој канцеларији.