Окружно такмичење из Књижевне олимпијаде

knjizevna olimpijada

Окружно такмичење из Књижевне олимпијаде

На Окружном такмичењу из Књижевне олимпијаде које је одржано 14. 04. у Другој крагујевачкој гимназији, ученици Техничке школе остварили су историјски успех. Александра Јанкоски II1г и Никола Луковац II2хт пласирали су се на Републичко такмичење. Успех је утолико већи, имајући у виду тип наше школе, мањи број часова српског језика у односу на гимназије, али и жељу ученика да читају ван школског плана и програма и да се такмиче са својим вршњацимa, а пре свега са собом.

Треба поменути и професоре српског језика, Ану Јовановић и Владимира Чабрића, који су ученицима пружили потребну подршку у овом великом успеху.

На крају, остаје жал, пошто Александра и Никола неће учествовати на Републичком такмичењу у Сремским Карловцима, пошто ће у том тренутку бити на екскурзији у Грчкој.

Надамо се и верујемо да је ово тек почетак успеха наше школе на Књижевној олимпијади.