Извештај са посете Америчком кутку

Поводом Светског дана књиге и Дана енглеског језика, који се обележавају 23. 4. 2024.год., ученици првог разреда Прве техничке школе су посетили Народну библиотеку “Вук Караџић” и Амерички кутак. У Америчком кутку је организован корелативни час енглеског језика и историје. Неколико ученика је добило задатак да се представе као знамените личности Првог светског рата. Остали ученици су у групама на енглеском језику осмислили питања како би их интервјуисали. Циљ је био разумевање веза између историјских догађаја и људи које могу од обичних људи направити хероје, а опет знамените људе изједначити по судбини са обичним људима. Час су организовале професорка енглеског језика Слађана Обреновић и професорка историје Маја Павловић.