Блок настава Поповац

У понедељак,13.5.2024.ученици трећег разреда образовних профила Техничар за заштиту животне средине и Техничар  за хемијску и фармацеутску технологију, у склопу блок наставе, посетили су фабрику за производњу цемента „Моравцем“ у Поповцу.

Током посете, упознали су се са фазама технолошког процеса производње цемента, изворима емисија загађујућих материја и методама мерења истих. Испратили су и начин припреме алтернативних горива, од комунално-индустријског отпада, која се користе за рад пећи са циљем смањења емисије угљен-диоксида и заштите животне средине.

У контролним собама су пратили параметре аутоматизованог процеса производње цемента. Обишли су лабораторије за физичко-хемијска и механичка испитивања различитих врста цемента.

Током презентације компаније, ученици су имали прилику да се упознају на којим позицијама и које послове могу да обављају у склопу својих образовних профила.