Бити хуман значи бити човек

Представници Ђачког парламента Прве техничке школе, заједно са координаторима парламента, посетили су 28. децембра вртић Колибри и Центар за развој услуга социјалне заштите Кнегиња Љубица, поводом новогодишњих и божићних празника. Ученици школе доносили су разне слаткише и грицкалице, сходно својим могућностима, од којих су прављени новогодишњи пакетићи за децу. Обучен у одело Деда Мраза, Лука Обрадовић је са Александром Вујовић, Александром Јанкоски и другим члановима Парламента, делио пакетиће малишанима, а они су својим осмесима и загрљајима показали колико им то значи.

Деда Мразова екипа је ујутру око девет часова посетила посебну групу у вртићу Колибри, која је намењена деци са сметњама у развоју. После доделе пакетића сваком детету, уследило је дружење. Ово је већ традиционала акција Парламента која се спроводи свке Нове године. Нешто касније око четрнаест часова, посетили смо Центар за развој услуга социјалне заштите Кнегиња Љубица. Малишани су нас сачекали у великом броју раширених руку. После доделе пакетића, цела Деда Мразова екипа је отишла у забављање. Нова познанства као и играње фудбала са Дедом са Северног пола остаће сваком малишану у сећању. Ускоро смо кренули, а њих оставили да отворе своје новогодишње пакетиће. После овакве акције, нико није остао равнодушан.

Пакетићи су поклоњени и угроженим ученицима Прве техничке школе, а десетак пакетића прослеђено је и Црвеном крсту.

Промените нечије сутра једним малим гестом!